Χάλκινος ο Νίκος Κουρσιούμης του Αθλητικού Συλλόγου Δοξάτου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων-Ανδρών

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΟΞΑΤΟΥ

0
1646

Κάνοντας έναν άψογο αγώνα ο αθλητής μας Νικόλαος Κουρσιούμης πέρασε με την πρώτη προσπάθεια το 1.89μ. και κατέκτησε επάξια την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο άλμα σε ύψος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Νεων-Ανδρών Κ23 !Για τον Αθλητικό Σύλλογο Δοξάτου είναι το πρώτο μετάλλιο σε πανελλήνιο πρωτάθλημα για φέτος (2019) και το πρώτο από αθλητή του συλλόγου στην κατηγορία Κ23 από το 2011.
Επίσης ο αθλητής μας Χρήστος Μουλιστάνος ο οποίος αγωνίζεται με τα χρώματα του ΟΦΚΑ Σερρών στον οποίο και ανήκει με φοιτητική μεταγραφή λόγω σπουδών, έχασε για μόλις ένα εκατοστό το μετάλλιο στην σφαιροβολία Κ23, κατακτώντας τελικά την 4η θέση ! Ήταν επίσης 12ος στην δισκοβολία Κ23.
Πολλά συγχαρητήρια στον Νίκο και στον Χρήστο για τις εξαιρετικές τους εμφανίσεις στο πανελλήνιο πρωτάθλημα αλλά και για τις επιδόσεις τους στα μαθήματα και τις σπουδές αντίστοιχα! Τέλος πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στον άξιο και ακούραστο προπονητή του συλλόγου Μουλιστάνο Αθανάσιο.