Κύπελλο ΕΠΟ: Σήμερα η 2η φάση – Ποια ζευγάρια έβγαλε η 3η και 4η φάση

0
301

Σήμερα, στις 16:00, διεξάγονται οι αγώνες της β’ φάσης του Κυπέλλου ΕΠΟ.

Τα ζευγάρια:
ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΠΟ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΠΟ ΦΗΚΗΣ (Σφυρίζει ο Δημήτρης Γκαϊτατζής και α’ βοηθός ο Αντώνης Σιαμανής)
ΑΣΤΗΡ ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΣ – ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ ΑΜΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ ΑΟ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΕΡ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ ΑΟ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΓΣ – ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ
ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ ΑΟ ΒΑΡΔΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟ

Κλήρωση 3ης και 4ης φάσης
Χθες, Τρίτη, πραγματοποιήθηκαν στις εγκαταστάσεις της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας στο Πάρκο Γουδή οι κληρώσεις της 3ης και 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2022-23, στις οποίες λαμβάνουν μέρος και οι ομάδες της Superleague 2.
Οι κληρώσεις ανέδειξαν τα ακόλουθα ζευγάρια:

3η φάση
Προκρίνονται άνευ αγώνος
Α. Ο νικητής του αγώνα Παμβουπρασιακός-Πανελευσινιακός
Β. Ο νικητής του αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλαμνίου
Γ. ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας

Τα ζευγάρια
1. Τηλυκράτης Λευκάδας – ΠΑΕ ΟΦ Ιεράπετρας
2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός/ΠΟ Αλεξανδρούπολης
3. ΠΑΕ Βέροια – ΠΑΕ Κισσαμικός
4. ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής -ΠΑΕ Νίκη Βόλου
5. ΠΑΕ Μακεδονικός – ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας
6. (Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα
7. Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός- ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας
8. Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης Τρικάλων – ΠΑΕ Παναχαϊκή
9. ΠΑΕ Καλαμάτα – ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία
10. ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης- ΠΑΕ Κηφισιά
11. ΠΑΕ Διαγόρας – ΠΑΕ Απόλλων Πόντου
12. ΠΑΕ Αιγάλεω – ΠΑΕ Πανσερραϊκός
13. ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΠΑΕ Επισκοπή
14. Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελασσόνα
15. Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς – ΠΑΕ Athens Kallithea FC
16. Ιωνικός Ιωνίας – ΑΕΡ Αφάντου/Διαγόρας Βραχνέικων
17. ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας – ΠΑΕ Εργοτέλης

4η φάση
Τηλυκράτης/ΟΦ Ιεράπετρας- ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης/ΠΑΕ Κηφισιά
ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας – ΠΑΕ Βέροια/ΠΑΕ Κισσαμικός
Μακεδονικός/ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΕ Διαγόρας/ΠΑΕ Απόλλων Πόντου
ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας/ΠΑΕ Εργοτέλης – (Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς -Καλλιθέα)
ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής/ΠΑΕ Νίκη Βόλου – ΑΟ Αγίου Νικολάου/ΠΑΕ Επισκοπή
(Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελλασσόνα) – ΠΑΟΚ Κρηστώνης/ΠΟ Αλεξανδρούπολης

Προκρίνονται άνευ αγώνος
Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης – Παναχαϊκή
(Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα
ΠΑΕ Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
Ιωνικός Ιωνίας/ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχνέικων
Παμβουπρασιακός – Πανελευσινιακός
ΠΑΕ Καλαμάτα-ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία
Αστέρας Πετριτή- Απόλλων Παραλιμνίου
Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ