Πολλά παράπονα για την διαιτησία του κ. Παρασκευούδη η Ν. Σεβάστεια

0
1435
Η ομάδα του Καστρινού

Με την 3η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στον πρώτο όμιλο της Β’ Κατηγορίας εκεί που σημειώθηκαν 24 γκολ και συνολικά φτάσαμε τα 70.
Σε αυτή την αγωνιστική είχαμε ωραίο θέαμα και πολλές εναλλαγές στο σκορ σε πολλές αναμετρήσεις, δείχνοντας ότι οι ομάδες είναι σε καλή κατάσταση και βελτιωμένες.
Στα αποτελέσματα της ημέρας, μεγάλο παιχνίδι έγινε στον Καλαμώνα όταν ο Φίλιππος πήρε νωρίς κεφάλι στο σκορ. Στην συνέχεια ο Καλαμώνας σκόραρε τρία τέρματα δύο στο πρώτο μέρος ένα στην επανάληψη, με τον Φίλιππο να βρίσκει λύσεις στα τελευταία λεπτά και να ισοφαρίζει το παιχνίδι τελικά με τον Χατζηδημητρίου.
ο Μαυρόβατος πέρασε άνετα από το Μοναστηράκι κερδίζοντας 0-5 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κωνσταντινίδη για μια ακόμα αγωνιστική που σημείωσε δύο τέρματα, δύο τέρματα επίσης πέτυχε και ο νεαρός Αγελίδης.
Στο Δημ. Στάδιο Δράμας ο Καστρινός φιλοξένησε την Ν. Σεβάστεια σε ένα παιχνίδι που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα τους στο δεύτερο γκολ των γηπεδούχων, που στην συνέχεια είχε διακοπεί το παιχνίδι και για περίπου 6’ λεπτά με τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα να γίνεται αλλαγή και στην συνέχεια κατευθύνθηκε προς το νοσοκομείο.
Η έκπληξη της αγωνιστικής έγινε στον Νεροφράκτη εκεί που ο τοπικός Απόλλων κέρδισε την Ομάδα του Μικροχωρίου με 5-1. Ο Νεροφράκτης είχε σε καλή μέρα τον Λεϊλόγλου που σημείωσε δύο τέρματα
Τέλος, στον Αγ. Αθανάσιο ο τοπικός Μέγας πήρε μια σπουδαία νίκη με πρωταγωνιστή τον Ιωαννίδη που πέτυχε δύο τέρματα με τον Άγιο στην συνέχεια να πετυχαίνει και ένα ακόμα τέρμα με τον Μπαμπάσαλη με το 3-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΣ 0-5                                                                      Επιβλητικός ο Ηρακλής στο δεύτερο μέρος
Ένα ωραίο παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Μοναστηρακίου εκεί που ο τοπικός Κεραυνός φιλοξένησε την ομάδα του Μαυροβάτου.
Οι γηπεδούχοι με πολλά νέα πρόσωπα στην σύνθεση τους προσπάθησαν στο πρώτο μέρος να απειλήσουν τον Μαυρόβατο, αλλά ο Ηρακλή ήταν ανώτερος και κατάφερε και πήρε μια σπουδαία νίκη.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, μοιρασμένο παιχνίδι για τις δύο ομάδες με ελάχιστες ευκαιρίες με τον Μαυρόβατο να παίρνει κεφάλι στο σκορ με τον Κωνσταντινίδη στο 25’, στην συνέχεια ο Μαυρόβατος είχε ένα σουτ με τον Αγγελίδη, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη ο Μαυρόβατος ήταν καλύτερος και αποτελεσματικός και στο 49’ ο Αγγελίδης θα κάνει το 0-2, στο 56’ ο Κωνσταντινίδης θα κάνει το 0-3. Ο Μαυρόβατος συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και στα τελευταία λεπτά έφτασε σε δύο γκολ, στο 76΄ ο Παφραλίδης έκανε το 0-4 για να έρθει στο 86’ ο Αγγελίδης να διαμορφώσει το τελικό 0-5.
Μοναστηράκι: Μητρούσης Γ., Γιάνναρος, Λογοθέτης Κ., Ξυγιντζής, Καμίδης, Χαραλαμπίδης, Βασιλειάδης, Καπαγερίδης, Αντζας, Μητρούσης Αθ.
Μαυρόβατος(Ποιμενίδης): Χαρμπαντίδης, Βουνοτραπίδης, Συμεωνίδης, Μακρής, Αμανατίδης, Ποιμενίδης, Αγελλίδης, Ασημόγλου, Κωνσταντινίδης, Παφραλίδης, Τόσιος.

ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ – Ν. ΣΕΒΑΣΤΕΙΑ 3-1                                                                                    Πολλά παράπονα για την διαιτησία η Ν. Σεβάστεια

Η ομάδα της Νέας Σεβάστειας

Ένα παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στο Δημοτικό στάδιο Δράμας εκεί που ο Καστρινός φιλοξένησε την ομάδα της Ν. Σεβάστειας.
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Καστρινός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, μετά τα πρώτα είκοσι λεπτά η Ν. Σεβάστεια ανέβασε ρυθμό και στο 25’ λεπτό ο Χαραλαμπίδης θα έχει δόκαρι, στο 33’ ο Ελευθεριάδης θα βγει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα με τον Νίτσο να αποκρούει.
Στο 38’ ο Καστρινός θα πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Χατζηπαπαθεοδώρου, με τον 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη η Ν. Σεβάστεία πίεσε για την ισοφάριση, στο 54’ ο Καστρινός θα πετύχει και δεύτερο τέρμα με τον Κυριαζή, σε αυτή την φάση όμως η Ν. Σεβάστεια ζητάει επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα της τον Αβραμίδη καθώς σε σύγκρουση με τον επιθετικό θα χτυπήσει στο κεφάλι και στο κατέβασμα θα χτυπήσει και στο γόνατο, για 6 λεπτά διακόπηκε το παιχνίδι, με τον Αβραμίδη τελικά να γίνεται αλλαγή και έπειτα να μεταφέρεται στο Νοσοκομείο.
Στην συνέχεια η Ν. Σεβάστεια ζητάει πέναλτι σε πέσιμο του Ελευθεριάδη και σαν μην έφτανε αυτό ο παίκτης του Απόλλωνα θα δεχτεί και δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.
Στο 76’ ο Κελεσίδης θα κάνει το 2-1 για την Ν. Σεβάστεια, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά στις καθυστερήσεις ο Καστρινός θα διαμορφώσει το τελικό 3-1.
Κακή η διαιτησία του κ. Παρασκευούδη που είχε πολλά λάθος σφυρίγματα σύμφωνα με την Ν. Σεβάστεια με τις βοηθούς Κοτανίδου και Νικολαϊδου να έχουν μια καλή εικόνα.
Καστρινός (Μελεκίδης): Νίτσο, Αναγνώστου, Μπερμπερίδης(46’ Βέης), Φλέγκας, Καταρτζής, Καραγιανίδης, Χατζήογλου(65’ Πουλάς), Χατζηπαπαθεώδορου, Γεωργιάδης, Κυριαζής(76’ Χότζα), Αλμανίδης(46’ Κοχαϊμίδης).
Ν. Σεβάστεια(Ευθυμιάδης):Αβραμίδης(60’Καραβασίλης), Ζηλελίδης, Χαραλαμπίδης, Κιπριζλης, Χαραλαμπίδης Θ., Βρασκίδης, Βρασκίδης, Μαντζουράνης, Ράσκος, Βασιλειάδης, Κελεσίδης, Ελευθεριάδης.
Στο δεύτερο αγωνίστηκαν οι: Μανταρλής, Αλεξίου, Καραγιαννίδης

ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗΣ – ΜΙΚΡΟΧΩΡΙ 5-1                                                                                  Η έκπληξη της αγωνιστικής στον Νεροφράκτη
Ένα καλό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Νεροφράκτη, εκεί που η τοπική ομάδα φιλοξένησε την ομάδα του Μικροχωρίου. Ο Απόλλων κατάφερε να φτάσει σε μια σπουδαία νίκη κάνοντας την έκπληξη της αγωνιστικής.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Νεροφράκτης μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στο 12’ λεπτό θα πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Ταλελλάρη. Στην συνέχεια έγιναν πολλές ευκαιρίες στις δύο εστίες, για να φτάσουμε στην φάση του 43’ εκεί ο Νεροφράκτης έκανε το 2-0. Ένα λεπτό αργότερο ο Κασάμπαλής θα μείωσει το σκορ, με το 2-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη ο Νεροφράκτης ήταν καλύτερος και κατάφερε και πέτυχε τρία τέρματα. Αρχικά ο Λεϊλόγλου ια κάνει το 3-1, στο 75’ Μπέγκου θα κάνει το 4-1 για τους γηπεδούχους για να έρθει στο 88’ ο Λεϊλόγλου να διαμορφώσει το τελικό 5-1.
Νεροφράκτης: Χαρινόγλου, Ταρελλάρι, Αραμπατζής, Τασσάκης, Δεμενελούδης, Καρατζάς, Μπένγκου, Άρμεν, Λεϊλόγλου, Ελευθεριάδης, Μπάνιας.
Μικροχώρι (Αρνής): Σαββίδης, Γεωργιάδης, Παπαδόπουλος Π., Ποιμενίδης, Μπαϊρακτάρης, Σανίτσας, Νεραντζάκης, Ετόγλου, Ιωακειμίδης, Δαφνάκης, Αλεξιάδης.
Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Κασάμπαλης, Παπαδόπουλος Β., Κυριακίδης και Καρυπίδης.

ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ– ΑΔΡΙΑΝΗ 3-0                                                                                       3 στα 3 για τον Αγ. Αθανάσιο
Ένα ωραίο παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Αγ. Αθανασίου, εκεί που ο τοπικός μέγας φιλοξένησε την ομάδα της Αδριανής.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Αγ. Αθανάσιος μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και 5’ λεπτό θα πάρει κεφάλι στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιωαννίδη. Στο 21’ ο Μέγας θα κερδίσει πέναλτι με τον Ιωαννίδη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να κάνει το 2-0. Με το 2-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη, η Αδριανή πίεσε για να πετύχει κάποιο τέρμα για να μπεί στο παιχνίδι αλλα στο 65’ ο Μπαμπάσαλη θα διαμορφώσει το τελικό 3-0 για τον Αγ. Αθανάσιο.
Αγ. Αθανάσιος: Τογικόγλου, Διαμαντι, Βουβαλίδης, Τουμαντζίδης, Καμπούρογλου, Τσιγεράκης,, Μπαμπασαλή, Ασλανίδης, Ιωαννίδης, Κουργόγλου, Κεσίδης.
Στο δεύτερο αγωνίστηκαν οι: Ψωμιάδης, Ευθυμιάδης, Χαραλαμπίδης
Αδριανή: Παμπουκίδης, Περγένης, Γκούτης, Τσεγγελίδης, Δανιήλ, Παντελίδης, Πρίτσιου, Κελεσης, Μπραστιανός, Κουγιουμτζής, Λίοντας, Καλογριάς. Στο δεύτερο αγωνίστηκαν οι: Νίκου, Ζεκερίδης

ΚΑΛΑΜΩΝΑΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ 3-3                                                                                Κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο

Η ομάδα του Φίλιππου Δράμας

Το ωραίοτερο παιχνίδι της αγωνιστικής έγινε στον Καλαμώνα εκεί που είχαμε εναλαγές στο σκορ, με τις δύο ομάδες να παίζουν ωραίο ποδόσφαιρο και να προσφέρουν θέαμα.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Φίλιππός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφερε και πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Βογιατζή στο 5’ λεπτό. Στην συνέχεια ο Καλαμώνας αντέδρασε και στο 22’ ο Κρεατσέλης θα κάνει το 1-1 για τον Καλαμώνα, πρίν βγεί το ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Παπαδόπουλο, με το 2-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη έγινε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, για να φτάσουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, εκεί που αρχικά ο Καλαμώνας έκανε το 3-1 με τον Σκαρτζούνη. Με την συνέχεια να ανήκει ολοκληρωτικά στον Φίλιππό και στο 86 ο Μπεσίκας θα κάνει το 3-2 για τους Φιλοξενούμενος για να έρθει ο Χατζηδημητρίου στο 88 να διαμορφώσει το τελικό 3-3.
Καλαμώνας (Ζεκερίδης): Ταγκαλίδης, Παπαδόπουλος Ι, Νοταρίδης, Κριατσέλης, Δημητριάδης, Μπερμπερίδης, Σκρατζούνης, Πατσούκης, Παπαδόπουλος Σ, Καγκαλίδης, Χατζησωτηριάδης.
Στο δεύτερό αγωνιστηκαν: Κοντζόπουλος, Μεταξάς
Φίλιππός (Κεφαλαδέλης): Μουρατίδης, Λάμπρου, Πασσίας, Αμυγδαλίδης, Κυριαζίδης, Ορφανίδης, Μπασρακτάρη, Βογιατζής, Σούρλας, Μπεσίκας, Χατζηδημητρίου.
Στο δεύτερο αγωνίστηκαν οι: Πασιάς, Γερολίδης.