Τα αποτελέσματα της Β’ φάσης του κυπέλλου ΕΠΣ Δράμας

0
123

Το Σάββατο 10 Οκτωβρίου ολοκληρώθηκε η Β’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Δράμας όπου πραγματοποιήθηκαν 8 αναμετρήσεις με 16 ομάδες να παλεύουν για μια θέση για τον επόμενο γύρο, αλλά μόνο οι 8 από αυτές πέρασαν στην επόμενη φάση.
Στις αναμετρήσεις αυτές σημειώθηκαν συνολικά 31 τέρματα, με τους Α.Ε. Καλαμπακίου, Ακρίτα Νέας Κρώμνης και Άρη Φωτολίβους να παίρνουν άνετες νίκες και να προκρίνονται στην επόμενη φάση. Τα Κύργια και η Αλιστράτη έλυσαν τις διαφορές τους με τους αντιπάλους τους στη διαδικασία των πέναλτι όπου και κατάφεραν να επικρατήσουν επί της Νέας Αμισού και του Αρκαδικού αντίστοιχα. Η Προσοτσάνη κατάφερε να περάσει το μεγάλο εμπόδιο της Δόξας Καστρινού, ενώ η Καλή Βρύση και το Νευροκόπι πήραν σημαντικές εκτός έδρας προκρίσεις.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερς των αγώνων της Β’ φάσης:

Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2020

ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ – ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ Α.Ο. 0-7
6’,21’,50’ ΜΠΕΡΟΥΚΑΣ, 23’ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ, 40’ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ , 75’ ΠΑΥΛΙΔΗΣ , 90’ ΜΠΕΛΜΑΝΙ

Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020

Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ – Μ. ΑΛ. ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 3-0
40’, 60’ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Κ., 42’ ΤΖΙΒΑΝΑΚΗΣ

Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ – ΠΑΟΠ ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ 0-0
(Κ.Δ.) 6-5 (ΠΕΝ.)
Διαδικασία πέναλτι: ΒΙΖΥΪΝΟΣ 0-1 , ΤΡΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 1-1 , ΖΑΓΙΑΓΚΟΥ 1-2, ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 2-2, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 2-3, ΓΑΛΑΖΙΟΣ 3-3, ΦΕΡΣΙΖΙΔΗΣ 3-4, ΠΑΠΑΖΩΤΟΣ 4-4, ΖΟΡΜΠΙΔΗΣ Α. 4-5, ΠΟΥΛΑΣ 5-5, ΣΙΛΛΟΣ – ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ ΣΑΜΟΥΛΑΔΑ, ΣΑΜΟΥΛΑΔΑΣ 6-5

ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ– Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ …. 1-2
40’ ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ – 18’ ΛΑΜΠΡΟΥ, 41’ ΔΑΦΤΣΙΟΣ Α.

ΔΟΞΑ ΑΝΤ. ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ – ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 0-1
47’ ΤΣΑΚΜΑΚΙΔΗΣ Κ.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ– ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 3-0
30’,89’ ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ , 39’ ΣΑΜΟΥΛΑΔΑΣ

ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ .. 5-2
28’,40’ Χ.ΣΑΒΒΙΔΗΣ, 31’ ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ, 63’ ΓΚΟΥΖΗΣ, 83’ ΚΟΝΣΟΥΛΙΑ– 35’ ΠΑΝΤΙΚΟΓΛΟΥ, 85’ Χ. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ

ΜΑΚΕΔ. ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ– ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 0-0
(Κ.Δ.) 4-2 (ΠΕΝ.)
Διαδικασία πέναλτι: ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ Π. – ΑΟΥΤ , ΓΙΑΝΤΣΙΟΣ Π. 1-0, ΜΕΛΙΔΗΣ 1-1, ΓΙΑΝΤΣΙΟΣ Γ. 2-1, ΜΑΤΣΙΝΗΣ – ΑΟΥΤ, ΚΟΚΟΤΣΑΚΗΣ 3-1, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ Γ. – ΑΟΥΤ, ΘΕΟΦΑΝΙΔΗΣ 4-2

ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 2-3
65’ ΤΟΥΚΜΑΚΤΣΗΣ , 86’ ΤΟΣΟΥΝΟΓΛΟΥ – 18’ ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι. , 25’,83’ ΜΟΥΖΕΝΙΤΟΒ

Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στη Γ’ φάση:
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ
Α.Ε.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ (ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ)
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ.ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ

Αναλυτικά όλες οι ομάδες που μπήκαν στην κληρωτίδα και θα σχηματίσουν τα ζευγάρια της Γ’ φάσης:
Α.Ε.ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ
Α.Ο. ΠΑΝΔΡΑΜΑΊΚΟΣ
Α.Ε.ΚΥΡΓΙΩΝ
ΓΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ
ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ
Α.Ε.ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ
Α.Ε.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ (ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ)
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ.ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here