Τέλος η Α’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Δράμας

0
2979

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου η Α’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Δράμας, για την οποία πραγματοποιήθηκαν 4 αγώνες με όλες τις ομάδες να είναι από τη Β’ ΕΠΣ. Στις τέσσερις αυτές αναμετρήσεις σημειώθηκαν 13 τέρματα και με τους Μακεδονικό Αλιστράτης, Γραμμένη, Δόξα Σιταγρών και Καλαμώνα να περνούν στην Β’ φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Δράμας. Χωρίς αγώνα προκρίθηκε ο ΠΑΟΚ Δράμας (Προάστειο).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Α’ φάσης:

ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ ΔΟΥΜΠΕΣΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ 2-3
Ο Μακεδονικός Αλιστράτης επικράτησε με 2-3 έναντι του Δουμπέσα σε ένα δύσκολο ματς όπου το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στην εκπνοή του αγώνα χάρη στο λυτρωτικό γκολ του Θεοφανίδη στο (90’+4’). Αρχικά η ομάδα του Δουμπέσα μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο (6’) με τον Γκαϊτατζή, 5 λεπτά όμως αργότερα ισοφαρίζει η Αλιστράτη με τον Δημήτρη Χριστοφορίδη (11’), στο (59’) ο Μαντζιαρης ξαναφέρνει την ομάδα του μπροστά στο σκορ αλλά στο (70’) ξανά ισοφαρίζει ο Χριστοφορίδης και στο τέλος έρχεται η ανατροπή από τον Θεοφανίδη.

ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ– ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 2-1
Στην Γραμμένη σε έναν δυνατό αγώνα το εισιτήριο για την Β’φάση πήρε η Γραμμένη χάρη στα τέρματα των Ελευθεριάδη (10’) και Χατζησαββίδη (59’),ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Αλεξιάδη στο (86’) και έβαλαν φωτιά στον αγώνα.

ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ – ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ 2-0
Η Δόξα Σιταγρών πήρε σχετικά μια εύκολη νίκη κόντρα στην Δόξα Μικρόπολης με 2-0 χάρη στα τέρματα που πέτυχαν οι Τοσούνογλου (20’) και Ντάντο (65’), παίζοντας μάλιστα και ωραίο ποδόσφαιρο.

ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ – ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 0-3
Ο Άρης Καλαμώνα πέρασε άνετα από την έδρα των Αμπελακίων με σκορ 0-3 χάρη στα τέρματα των Σκαρτσούνη (60’ και 73’) και Χατζησωτηριάδη (92’) παίρνοντας έτσι και το τελευταίο εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού.

Αναλυτικά τα ζευγάρια της Β΄φάσης
Ημερομηνία διεξαγωγής αγώνων Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020:
Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ – ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ – ΠΑΟΠ Ν. ΑΜΙΣΟΥ
ΜΕΓ.ΑΛΕΞ. ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ– Α.Ε.Κ.ΒΡΥΣΗΣ
ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ – Α.Ο.ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ
ΔΟΞΑ ΑΝΤ.ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ – Γ.Σ.ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ
ΑΚΡΙΤΑΣ Ν.ΚΡΩΜΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ
ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ– ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ
ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ – ΑΚΡΙΤΑΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ

Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν στη Γ’ φάση:
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ
ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ
Α.Ε. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ
ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ
ΠΑΟΚ ΔΡΑΜΑΣ (ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ