4o Wine Trail Αδριανής

0
438
Οι τρεις πρώτοι άνδρες της Γενικής: 1ος Τσεβδάρης Παντελής (ΣΚΑ Δράμας), 2ος Γραμμένος Δημήτρης (Πολύγυρος Χαλκιδικής), 3ος Τσιαμπούλας Ιωάννης (Αγρίνιο).

Στο πλαίσιο της 7ης Δραμοινογνωσίας, την τελευταία της μέρα, το πρωί της Κυριακής πραγματοποιήθηκε μετά από απουσία δύο ετών, λόγω πανδημίας, το 4ο wine trail στην Αδριανή Δράμας. Οι 150 αθλητές και αθλήτριες ξεκίνησαν στις 10 το πρωί από την κεντρική πλατεία της Αδριανής και αφού διένυσαν μία διαδρομή 12χλμ και πέρασαν από τέσσερα οινοποιεία τερμάτισαν ξανά στην πλατεία της Αδριανής.

 

Πρώτος τερμάτισε ο δραμινός αθλητής του ΣΚΑΔ Τσεβδάρης Παντελής με επίδοση 48’52’’
Δεύτερος τερμάτισε ο Γραμμένος Δημήτρης από τον Πολύγυρο Χαλκιδικής με επίδοση 52’
Τρίτος ο Τσιαμπούλας Ιωάννης από το Αγρίνιο με επίδοση 52’43’’
Τέταρτος ο δραμινός αθλητής από τους Πύργους Τζάνης Παντελής με επίδοση 52’51’’
Πέμπτος ο Μαρούσης Κωνσταντίνος από το Μοναστηράκι Δράμας με επίδοση 52’21’’
Έκτος ο Κωνσταντινίδης Κοσμάς από τη Θεσσαλονίκη με επίδοση 54’31’’
Έβδομος ο Νίκος Λαφτσίδης από της Κρηνίδες Καβάλας με επίδοση 55’06’’
Όγδοος ο Τσουμαρίδης Κωνσταντίνος από τη Δράμα με επίδοση 55’28’’
Ένατος ο Αποστολίδης Απόστολος του ΣΚΑ Δράμας με επίδοση 55’52’’

Γυναίκες
Πρώτη τερμάτισε η δραμινή αθλήτρια Μάρτζιου Μαρία με επίδοση 1h5’
Δεύτερη τερμάτισε η Γαβριηλίδου Δέσποινα.

Μετά το τερματισμό όλων των αθλητών παρατέθηκε δεξίωση με τοπικά εδέσματα από τον Πολιτιστικό Σύλλογο της Αδριανής, ενώ πραγματοποιήθηκαν και οι απονομές στους τρεις πρώτους ανά κατηγορία.
Μετά την ολοκλήρωση και των απονομών στο Κτήμα Μανωλεσάκη πραγματοποιήθηκε δεξίωση με μουσική, τραγούδι και χορούς κρητικούς καθώς επίσης και δοκιμών κρασιών του κτήματος.

 

Οι τρεις πρώτοι άνδρες της Γενικής: 1ος Τσεβδάρης Παντελής (ΣΚΑ Δράμας), 2ος Γραμμένος Δημήτρης (Πολύγυρος Χαλκιδικής), 3ος Τσιαμπούλας Ιωάννης (Αγρίνιο).
Οι τρεις πρώτες γυναίκες της Γενικής
Οι τρεις πρώτοι αθλητές της κατηγορίας 16-30 ετών: 1ος Τσάνης Παντελής (Πύργοι Δράμας), 2ος Μαρούσης Κωνσταντίνος (Μοναστηράκι Δράμας), 3ος Νίκος Λαφτσίδης (Κρηνίδες)
Οι τρεις πρώτοι της κατηγορίας 30-49 ετών: 1ος Τσεβδάρης Παντελής, 2ος Τσιαμπούλας Γιάννης, 3ος Τσουμαρίδης Κωνσταντίνος
Οι τρεις πρώτοι αθλητές της κατηγορίας 50+ ετών:
1ος Γραμμένος Δημήτρης (Πολύγυρος Χαλκιδικής), 2ος Κωνσταντινίδης Κοσμίας (ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης), 3ος Αποστολίδης Απόστολος (ΣΚΑ Δράμας)
Οι τρεις πρώτες αθλήτριες της κατηγορίας 16-30 ετών
Οι τρεις πρώτες γυναίκες της κατηγορίας 50+ ετών

 


Α.Α.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ