57 υποψήφιοι σε 17 ψηφοδέλτια

Ανακηρύχθηκαν από το Πρωτοδικείο της Δράμας οι υποψήφιοι βουλευτές

0
494

Μεταξύ 17 διαφορετικών ψηφοδελτίων και 57 υποψηφίων βουλευτών θα έχουν την ευκαιρία να επιλέξουν οι δραμινοί στις εκλογές της 7ης Ιουλίου αναδεικνύοντας τους εκπροσώπους τους για την νέα κοινοβουλευτική περίοδο.

Το Πρωτοδικείο Δράμας προχώρησε την Παρασκευή 21 Ιουνίου στην ανακήρυξη των υποψηφίων βουλευτών για τις Βουλευτικές Εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019 της Εκλογικής Περιφέρειας Δράμας. Στην απόφασή του ανακηρύσσει τους υποψηφίους βουλευτές των κομμάτων, των συνασπισμών κομμάτων και τους μεμονωμένους υποψήφιους ως εξής:

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΔΑΜ του Γεωργίου
2. ΚΟΥΡΤΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αβραάμ
3. ΤΑΚΦΟΡΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΤΑΝΤΗ) του Σωτηρίου
4. ΧΑΤΖΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΑ του Δημητρίου
5. ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
1. ΒΟΥΖΑΣ ΗΛΙΑΣ του Λαζάρου

ΜέΡΑ25
1. ΒΡΑΣΚΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Γεωργίου
2. ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αναστασίου
3. ΤΟΓΓΙΑΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1. ΑΝΘΟΥΛΗ ΣΩΤΗΡΙΑ του Χρήστου
2. ΓΚΛΑΒΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Διαμαντή
3. ΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ του Αλεξάνδρου
4. ΚΟΡΩΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
5. ΤΕΡΖΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Μιχαήλ

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1. ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τριαντάφυλλου
2. ΜΑΓΓΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου
3. ΜΠΛΟΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου
4. ΤΟΥΦΕΚΤΣΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του Βασιλείου
5. ΤΣΙΑΜΟΥΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αθανασίου

ΚΚΕ (μ-λ)
1. ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ του Περικλή

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1.ΚΟΣΜΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Παναγιώτη

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1.ΚΑΨΙΜΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Γεωργίου
2.ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
3. ΜΑΛΛΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου
4. ΜΗΤΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
5. ΜΠΑΤΖΕΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α
1. ΚΟΥΙΡΙΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Παναγιώτη
2. ΠΟΥΤΑΧΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Άνθιμου
3. ΣΕΛΑΛΜΑΖΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Δημητρίου
4. ΤΣΑΠΑΚΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ του Νικολάου
5. ΧΟΡΟΖΙΔΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Αβραάμ

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΘΕΟΧΑΡΙΑ του Παναγιώτη
2. ΚΟΥΚΟΥΤΣΟΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αναστασίου
3. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΙΕΡΟΚΛΗΣ του Θεοδώρου

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1. ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Δημητρίου
2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
3. ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σάββα
4. ΠΑΓΚΑΛΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Παύλου
5. ΠΑΡΑΣΧΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ του Μιχαήλ

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1. ΣΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Σάββα

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
2. ΚΑΡΑΠΑΝΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ του Στεφάνου
3. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου
4. ΣΑΠΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Γεωργίου
5. ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Χαράλαμπου

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1. ΕΡΜΕΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου
2. ΚΟΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη
3. ΠΡΟΚΟΒΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Κυπαρίσση

ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-ΈΝΩΣΗ ΔΗΜ. ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗΣ Ε.Δ.Ε.Μ. ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ-ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΛΙΤΩΝ)
1. ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ (ΧΑΡΑ) του Δημητρίου
2. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
3. ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
4. ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου
5. ΧΑΡΙΣΚΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ) του Αντωνίου

Ε.ΠΑ.Μ. – Α.Κ.Κ.ΕΛ
1. ΓΙΑΓΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κυριάκου
2. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΟΛΓΑ του Δημητρίου
3. ΠΛΑΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Θεοδώρου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here