Δόξα – Άρης Αβάτου 0-1: Πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα

0
866

Γράφει ο Θόδωρος Μπουδακίδης

Η μέτρια εμφάνιση της Δόξας στο πρώτο ημίχρονο, σε συνδυασμό με την αυστηρή αποβολή του Τάσιου (2η κίτρινη κάρτα), έφεραν την πρώτη ήττα της Δραμινής ομάδας. Ένα πρώτο ημίχρονο που οι φάσεις και των δύο ομάδων, δεν ξεπερνούν τα δάκτυλα μιας παλάμης. Στην επανάληψη η Δόξα είχε την πρώτη ευκαιρία με τον Παπαιωάννου, το σουτ του οποίου κατέληξε άουτ. Δύο λεπτά αργότερα, η Δόξα μένει με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τάσιου. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι την αριθμητική υπεροχή τους, σημειώνουν το μοναδικό γκολ του αγώνα, με τον Καρατλίδη (μπήκε σαν αλλαγή). Η Δόξα προ του φάσματος της ήττας, δημιούργησαν ευκαιρίες (Οικομονίδη – Παπαιωάννου- Γιαννούση – Τζανουλίνο) αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έτσι παρέμεινε το 0-1.

Η σύνθεση των ομάδων
Δόξα: Συλλέκτης-Τάσιος-Ιορδανίδης (86΄Θεοδοσιάδης)-Ογκενερόμπου-Γιαννούσης-Παπαιωάννου-Τζανουλίνος-Ρούτσης (46΄Κόντος)-Μπράουν (46 Όικονομίδης)-Μπαρέτας (74΄Πετρίδης)-Κυριακίδης (58΄Χ΄΄Κυριάκου)
Άρης Αβάτου: Νταφόπουλος-Παναγιωτίδης-Λεωντσάκος-Τενεκές-Κουτσούμπας-Φούντας-Σαρηγιαννίδης (65΄Ψεμματάς)-Κωσταρέλης-Μελισσόπουλος-Βαφειάδης-Παπαδόπουλος (46΄Καρακλίδης)

Διαιτητής: Κόκκινος
Βοηθοί: Γούτας-Κίκας (Χαλκιδικής)