Ελπίς Σαπών – Α.Ε. Αμπελοκήπων 2-3: Σπουδαίο διπλό για τους κιτρινόμαυρους

0
487

Οι Αμπελόκηποι στην Κομοτηνή πήραν ένα τεράστιο διπλό κόντρα στην ομάδα Ελπίς Σαπών με σκορ 2-3, προσθέτοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς για την κούρσα της παραμονής και φτάνοντας συνολικά στους 10 βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και άνοιξαν πρώτοι το σκορ στο 27’ με τον Τσορμπανίδη. Μετά το γκολ, οι Δραμινοί έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 41’ με κεφαλιά του Χατζηδημητρίου, στέλνοντας έτσι τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ξανά πήραν προβάδισμα νωρίς, μόλις στο 53’, με τον Μπόζη να κάνει το 2-1. Ωστόσο, οι Αμπελόκηποι στο δεύτερο μέρος ήταν πολύ καλύτεροι και δεν άφησαν περιθώρια στους γηπεδούχους να πάρουν το κάτι παραπάνω και έτσι οι κιτρινόμαυροι κατάφεραν να ισοφαρίσουν αρχικά στο 60’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσερκέζου και έπειτα να φτάσουν στην ολική ανατροπή με τον Νικολαΐδη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Α.Ε. Αμπελοκήπων (Θωμάς Ματρακούκας): Βεζιρίδης, Τουματζίδης, Νικολαΐδης, Τσερκέζος, Καραγιαννίδης, Στεργιανός, Τόπι, Χατζηδημητρίου, Σταϊκος, Περσίδης, Καραγκιοζίδης.
Ελπίς Σαπών (Β. Χαριτόπουλος): Τασίδης, Τζωρτζάκης, Τσορτανίδης, Φουντάς, Κωσταρέλλης, Σιδηρόπουλος, Βάσκος, Τριαντόπουλος, Μπόζης, Τοπαλι, Καλογράνης

Πανδραμαϊκός – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 3-0 στα χαρτιά
Ο Πανδραμαϊκός χωρίς να αγωνιστεί πρόσθεσε στη βαθμολογία του 3 βαθμούς, λόγω του ότι η Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα. Έτσι, λοιπόν, ο Πανδραμαϊκός είχε τη δυνατότητα να μείνει ξεκούραστος και να ανεβεί στη 2η θέση χωρίς καν να αγωνιστεί.