Ημερήσιο πρόγραμμα του 46ου Διεθνούς Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας 2023

Τεταρτη 6 Σεπτεμβρίου 2023

0
1441

ΤΕΤΑΡΤΗ 6/9

Αίθριο

10:30 Director’s Cut: A Cinema of Stills εργαστήρι με τη Νατάσα Χριστιά

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος

11:00 Q&As

Αίθριο

13:30 Mix & Match:Συναντήσεις με τους επαγ­γελματίες

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος

17:00 SFH TalksMusic Licensing & Sound Design με την Musou Music Group: Από την Ιδέα στην πραγματοποίηση με τους Στέφανο Γκάνο, Άλκηστη Τσίκλου, Μάρκο Φράγκο (ΕΛ)

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος

17:30 SFH TalksΤα μυστικά του σινεμά / Είναι σαν της ποιήσεως τη μαγεία με τους Μαρία Κο­μνηνού, Ηλέκτρα Βενάκη, Κυριάκο Αγγελάκο (ΕΛ)

Δημοτικό Ωδείο

18:00

ΕΚΟΜΕ – Εκπαιδευτικό πρόγραμμα για παιδιάCin(e)περίληψη στην τάξη

Κινηματογράφος Ολύμπια

18:00

Προβολή O-GST3NATIONAL STUDENT COMPETITION

Ένας πολύ μικρός κύρι­ος George KleanthousΘερμοκήπιο George GeorgakopoulosΤα πουλιά δεν μας κοιτάζουν από τα παράθυρα Eirini TampasouliΑποχαιρετισμοί Savvina SamiotiΝερό στα μαύρα Vanessa FerleΠοτίστρα Fivos ChalkiopoulosΑθήνα, αγάπη μου Dimitris KechrisΓόος Flora Ilia

ΑΓΟΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος

18:30

SFH Talks

Συζήτηση στρογγυλής τράπεζας με τη συμμετοχή του Προέδρου Γιώργου Δεμερτζή, του Υπουργείου Πολιτισμού, της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, του Φεστιβάλ Αθηνών – Επιδαύρου, του Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης και του γραφείου Creative Europe

Κινηματογράφος Ολύμπια

20:00

Προβολή O-GST4NATIONAL STUDENT COMPETITION

Γιατί δεν χορεύεις; Penelope MavropsaridiΚέτσαπ στη μουστάρδα σου Iphigeneia TheodoridisThe little doggie Giorgos NtounisThe Knock Ismini ProiouΟι μονόκεροι υπάρχουν Milena Perdikari

ΑΓΟΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος

20:30

Προβολή A-SHG1SHORT & GREEN

Fantasmagoría Juan Francisco Gonzaìlez (Chile, Switzerland, France)The wheat will not be golden Guoxin Wang (China)Nool May Grosman (Israel)Mother Land Kantarama Gahigiri (Rwanda, Switzerland)Happy Laura Rindlisbacher (U.K.)Strangers in the dark Perttu Inkilä, Jenni Pystynen (Finland)Eina Michael Vella, Tommy Vella (Germany)Bégan Maria Jorge (Portugal)

ΑΓΟΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ

20:30

Cyclops Cultural Centre

Προβολή K-KER1Κινηματογραφικό Εργαστήρι / (Hands-on)Filmmaking Workshop

Καφές Καραβίσιος – 00:20# tiramisu – 00:10Χαμένη υπόθεση – 00:16Η ημέρα της Κρίσεως – 00:095 – 00:13Flux – 00:07

ΑΓΟΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ

Κινηματογράφος Ολύμπια

22:00

Προβολή O-GRE2NATIONAL COMPETITION

Αντιλόπη Alexandros Voulgaris – aka The BoyΑριζόνες Giorgos IliopoulosWings Fivos ImellosL’acqua che passa – Deep sea Kallia PapadakiΟ κλέφτης Matteo PizzocaroΤο καλοκαίρι που παρατή­ρησα για πρώτη φορά τον ήλιο να δύει Asteris Tziolas

ΑΓΟΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος

23:00

Προβολή A-GRE3NATIONAL COMPETITION

Αντιλόπη Alexandros Voulgaris – aka The BoyΑριζόνες Giorgos IliopoulosWings Fivos ImellosL’acqua che passa – Deep sea Kallia PapadakiΟ κλέφτης Matteo PizzocaroΤο καλοκαίρι που παρατή­ρησα για πρώτη φορά τον ήλιο να δύει Asteris Tziolas

ΑΓΟΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ
Captcha verification failed!
Η βαθμολογία χρήστη captcha απέτυχε. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας!