ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ 0-2 (70’-87’ ΜΠΕΛΜΑΝΙ)…Μεγάλη νίκη για την Δραμινή ομάδα μέσα στην Ξάνθη

0
2429
Η ομάδα του Πανδραμαϊκού

Στην Ξάνθη ταξίδεψε την Κυριακή ο Πανδραμαϊκός εκεί που αντιμετώπισε τον τοπικό Ορφέα, σε ένα παιχνίδι με την τοπική ομάδα να καίγεται για βαθμούς και να παρουσιάζεται πολύ ανταγωνιστική.
Στην Ξάνθη βρέθηκαν περισσότεροι από 50 Δραμινοί ώστε να παρακολουθήσουν την προσπάθεια των παικτών του Μπάμπη Καζεπίδη και φυσικά βρέθηκαν και αρκετοί φίλοι από το κλάμπ της ομάδα από την Θεσσαλονίκη «Πανδραμαϊκός Νόστος», που για μια ακόμα αγωνιστική στήριξαν την αγαπημένη τους ομάδα.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι χάνοντας κάποιες
σπουδαίες ευκαιρίες με τον Βαγγέλη Μπακάκη να κάνει σωτήριες επεμβάσεις, αποδεικνύοντας ότι η Δραμινή ομάδα διαθέτει δύο ποιοτικούς τερματοφύλακες.
Στην συνέχεια ο Πανδραμαϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι και είχε δοκάρι με τον Διαμαντίδη σε εκτέλεση φάουλ. Με το 0-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, σε ένα ημίχρονο
με ελάχιστες ευκαιρίες στις δύο εστίες.
Στην επανάληψη ο Μπάμπης Καζεπίδης έκανε κάποιες διορθωτικές κινήσεις καθώς πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Βασιλειάδη. Ο Πανδραμαϊκός ήταν ανταγωνιστικός και αλλαγμένος σε σχέση με το πρώτο μέρος χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες με τους Μπερούκα,
Αχαλινόπουλο και Μπελμάνι να μην βρίσκει στόχο.
Ο Αχαλινόπουλος στην συνέχεια είχε σπουδαία ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για την Δραμινή ομάδα όμως η προσπάθεια του σταμάτησε στο δοκάρι του Ρούφου.
Στο 70’ όμως ο Μπελμανί κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τον Πανδραμαϊκό κάνοντας το 0-1. Στο 87’ ο Μπελμανί κατάφερε και πέτυχε και δεύτερο τέρμα γράφοντας το τελικό
0-2 για τον Πανδραμαϊκό που παραμένει στην δεύτερη θέση μετά την νίκη του Νέστου στις
καθυστερήσεις στο παιχνίδι με την Δόξα Κ. Καμήλας.
Μετα το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής του Πανδραμαϊκού Μπάμπης Καζεπίδης δήλωσε στα ΧΡΟΝΙΚΑ: Μια σημαντική νίκη μέσα σε μια δύσκολη έδρα, απέναντι σε έμπειρη ομάδα που τα τελευταία χρόνια έχει καθιερωθεί στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου, που σε κάθε μάτς δίνουν τα πάντα στο
γήπεδο για την νίκη Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Τζάμπας, Κατρανίτσας, Χασαμόγλου, Τσέκος, Μαυρόπουλος, Βουλγαρίδης, Χίντ, Κουκουρίγκος, Μελισσόπουλος.
Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκας οι: Μακράκης, Τσιτάκ, Καραγκιόζης και Σουκρήογλου.
Πανδραμαϊκός(Καζεπίδης):Παγκάκης, Κεχαγιάς(86’ Παυλίδης) Κελεσίδης(60’ Κονταξής), Αϊβάζης, Λίπο(46’ Βασιλειάδης), Βραμέντζαλης, Αχαλινόπουλος, Τσελεμπής(68’ Αθανασιάδης), Μπελμάνι, Διαμαντίδης, Μπερούκας.