Πανσερραϊκή – Δόξα 2016

0
836

Την πρώτη απώλεια βαθμών είχε η ομάδα Δόξα 2016 την Κυριακή το απόγευμα με αντίπαλο την ομάδα της Πανσερραϊκης. Αν και είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις πάρα πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε με αποτέλεσμα το τελικο 1-1.
Στο πρώτο ημίχρονο Μαρασλή, Μπαντή και Ghazaryan δεν μετουσίωσαν τις ευκαιρίες σε τέρμα ενώ από την πλευρά της η ομάδα των Σερρών είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν μετά απο λάθη στην άμυνα.
Στο δεύτερο ημίχρονο μετά από εκτέλεση φάουλ και κακή συνεννόηση στην καρδιά της άμυνας έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα των Σερρών να προηγηθεί με κοντινή κεφαλιά της Αρβανιτίδου στο 49΄. Μετά από πάρα πολλές ευκαιρίες η ομάδα ισοφάρισε με μακρυνο σουτ της Πουλιούδη στο 63΄ για να ακολουθήσει ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών που δυστυχώς δεν άλλαξαν το τελικό αποτέλεσμα.
Η Δόξα 2016 ευχαριστεί την ομάδα της Πανσερραϊκής για τη φιλοξενία και της εύχεται καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα. Ο επόμενος αγώνας για τη Δόξα 2016 είναι την ερχόμενη Κυριακή στο γήπεδο Αδριανής με αντίπαλο της ομάδα του Βόλου.