Σκόνταψαν οι Αμπελόκηποι στο Κ. Νευροκόπι: Νίκες για Κύργια, Βώλακα και Πετρούσα

0
2075

Με την 13η αγωνιστική και τελευταία του πρώτου γύρου, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα στην πρώτη κατηγορία της ΕΠΣ Δράμας εκεί που σημειώθηκαν 22 γκολ και συνολικά φτάσαμε τα 298 από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου.
Αυτή την αγωνιστική είχαμε τρείς νίκες γηπεδούχων μια ισοπαλία και τρείς νίκες φιλοξενούμενων.
Η είδηση της αγωνιστικής είναι ότι οι Αμπελόκηποι δεν κατάφεραν να κερδίσουν μέσα στο Νευροκόπι με τον Βώλακα και τα Κύργια να μειώνουν την διαφορά από την κορυφή στους τρείς πόντους.
Στα αποτελέσματα της ημέρας, τα Κύργια κέρδισαν εντός έδρας με 1-0 την ομάδα της Κ. Βρύσης, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι δεν έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης. Χρυσός σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν ο Τάσος Παναγιώτου που είχε περάσει ως αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα.
Επιστροφή στην νίκες για την Προσοτσάνη αφού κέρδισε την Καλλίφυτο με 2-1. Στο πρώτο ημίχρονο η Προσοτσάνη σημείωσε δύο τέρματα με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει 2-0. Στην επανάληψη η Καλλίφυτος μείωσε με τον Παρουτσή και στο 90’ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον διαιτητή να το ακυρώνει ως οφ σαιτ με το 2-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Δεν τα κατάφεραν οι Αμπελόκηποι στην έδρα του Νευροκοπίου, αν και έπαιζαν με παίκτη παραπάνω για 60’ λεπτά. Το Νευροκόπι μπορεί να προηγήθηκε όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν το παιχνίδι, έχασαν πέναλτι στο πρώτο μέρος με το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Αμπελόκηποι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, όμως το Νευροκόπι βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον εξαιρετικό Μουζενίτοβ, ο οποίος πέτυχε δύο τέρματα, με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Επιστροφή στις νίκες και για το Καλαμπάκι καθώς κέρδισε εκτός έδρας τον Αρκαδικό, σε αυτό το παιχνίδι οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν πολύ ανταγωνιστικές και μπορούσαν και οι δύο να πάρουν την νίκη, με την ομάδα του Μιχάλη Τσοκακτσίδη τελικά να χαμογελάει και να παίρνει το θετικό αποτέλεσμα στην έδρα του Κεραυνού.
Σημαντική νίκη στην μάχη για την παραμονή πέτυχε η Νέα Αμισός στην έδρα του Δοξάτου, η ομάδα του Γιώργου Πολυχρονίδη πέτυχε 3 γκολ στα πρώτα 24΄λεπτά και πήρε μια σπουδαία νίκη με 0-3, η οποία έφερε την παραίτηση του Πέτρου Σερέτη (Προπονητή του Δοξάτου) .
Νίκη κλειδί πέτυχε ο Βώλακας καθώς κατάφερε και κέρδισε εντός έδρας την πολύ μαχητική την φετινή χρονιά Χωριστή. Ο Βώλακας είχε σε πολύ καλή μέρα τον Παπαδόπουλο Θ. που σημείωσε τρία τέρματα, κερδίζοντας τελικά με 5-1.
Τέλος, σπουδαία νίκη πέτυχε η Πετρούσα στην έδρα του Φωτολίβους με 1-2, οι δύο ομάδες έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο με την Πετρούσα να βρίσκει γκολ στο 90’ +2’ με λυτρωτή τον Δροσίδη.

(82’ Παναγιώτου Αν.)
Σημαντική νίκη πέτυχαν τα Κύργια απέναντι στην Κ. Βρύση χωρίς όμως να πιάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσής. Τα Κύργια με αυτή την νίκη μείωσαν την διαφορά από τους Αμπελόκηπους στους τρείς βαθμούς και σίγουρα θα δούμε πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα στην συνέχεια.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με την Κ. Βρύση να απειλεί πρώτη, όταν ο Αβράμης εκτέλεσε το φάουλ ο Καγκελίδη απέκρουσε στιγμιαία και Ψυλλίδης σούταρε έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
Στην συνέχεια τα Κύργια ανέβασαν ρυθμούς και απείλησαν με φάουλ του Αφεντουλίδη στο 14’. Στο 30’ μεγάλη ευκαιρία για την Κ. Βρύση όταν ο Ψυλλίδης έβγαλε την σέντρα από αριστερά με τον Σεμπελίδη να μην προλαβαίνει με το κεφάλι στείλει την μπάλα στα δίχτυα με το 0-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη έγινε ένα πιο ανοιχτό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πετύχουν το γκολ της νίκης αφού όποια ομάδα πετύχαινε πρώτη γκολ αυτή θα κέρδιζε. Πρώτη καλή ευκαιρία για την Κ. Βρύση στο 48’ όταν έγινε ένα λάθος στον χώρου του κέντρου η μπάλα έφτασε στον Σαρηπαυλίδη, βγήκε τετ α τετ, σούταρε με την μπάλα να φεύγει άουτ.
Στην συνέχεια ανέβασαν ρυθμούς τα Κύργια και στο 51’ ο Προκοπίου βγήκε από τα αριστερά έβγαλε την σέντρα με τον Παναγιώτου Χρ. να σουτάρει εντός περιοχής με τον Τσακίρη να αποκρούει και τους αμυντικούς να διώχνουν.
Στο 56’ ο Προκοπίου βγήκε από δεξιά έβγαλε την σέντρα με τον Τσακίρη να μπλοκάρει την μπάλα, πριν την βρει ο Παναγιώτου Χρ.
Στο 67’ σουτ του Τρελόπουλου έξω από την περιοχή λίγο πάνω από την εστία του Τσακίρη και στο 82 σέντρα του Παναγιώτου Χρ. από δεξιά πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή του Παναγιώτου Αν., 1-0 για τα Κύργια.
Στο 85’ μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει η Κ. Βρύση όταν ο Τσακίρης εκτέλεσε το φάουλ από το Κέντρο η μπάλα έφτασε στον Σεμπελίδη έπιασε την κεφαλιά εντός μικρής περιοχής, όμως ο Καγκελίδης μπλόκαρε σωτήρια.
Στο 87′ ευκαιρία να κλειδώσει την νίκη η ομάδα των Κυργίων όταν ο Αφεντουλίδης έπαιξε το ένα – δύο με τον Προκοπίου, ο Αφεντουλίδης βγήκε τετ –α- τετ σοτάροντας άουτ. Με το 1-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Από τα Κύργια ξεχώρισαν οι: Νικολαϊδης, Τρελόπουλος και Προκοπίου, ενώ από την Κ. Βρύση Σεμπελίδης και Ψυλλίδης.
Κύργια (Μουρατίδης): Καγκελίδης, Τουματζίδης, Ντόβας, Νικολαϊδης, Δημητριάδης, Τρελόπουλος, Παναγιώτου Φ. (70’ Παναγιώτου Αν.), Παναγιώτου Χρ. (85’ Μπαμπουνίδης), Ζεκερίδης (46’ Ζαπουνίδης), Προκοπίου, Αφεντουλίδης (Χριστοφιλάκης).
Κ. Βρύση (Βασιλειάδης): Τσακιρης, Χατζηνικολάου, Κουμουνδουρος, Δαφτσιος, Παλτσίδης, Ψυλλιδης, Σεμπελιδης, Λάμπρου, Αβραμης, Γουργουλης, Σαρηπαυλιδης.
Διαιτητές: Χορόζογλου, Νικολαϊδου, Ραβίκαλης

(62’ Τζιβανάκης, 88’ Ισάκου)
Στο γήπεδο του Αρκαδικού ο τοπικός Κεραυνός φιλοξένησε την ομάδα του Καλαμπάκιού, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι ήθελαν πολύ το παιχνίδι ώστε να πάρουν βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια του που κάνει για παραμονή.
Στο αγωνιστικό κομμάτι οι δύο ομάδες μπήκαν καλά στο παιχνίδι με διάθεση να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Στο 26’ πρώτη καλή ευκαιρία όταν ο Σπανδωνίδης βγήκε τετ-α-τετ αλλα το πλασέ του έφυγε ελάχιστα άουτ.
Στο 35’ ο Αρκαδικός είχε δοκάρι με τον Τόνδρι με το 0-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη το Καλαμπάκι ανέβασε ρυθμούς και στο 46’ είχε δοκάρι με τον Τζιβανάκη, στην συνέχεια το Καλαμπάκι πέτυχε γκολ με τον διαιτητή να δίνει οφ σαιτ.
Στο 62‘ το Καλαμπάκι κέρδισε πέναλτι με τον Κασαπίδη, με τον Τζιβανάκη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να κάνει το 0-1. Στην συνέχεια ο Αρκαδικός έψαξε την ισοφάριση και στο 68’ είχε μεγάλη ευκαιρία σε πλασέ του Πεταλίδη με την μπάλα να περνάει άουτ.
Στο 72’ αντεπίθεση του Καλαμπακίου δυνατό σουτ του Καλαϊτζίδη με τον Αθανασιάδη να αποκρούει σε κόρνερ. Στο 88’ ο Ισάκου έκανε το τελικό 0-2.
Από τον Αρκαδικό ξεχώρισαν οι: Τόνδρι, Ματσίνης και Παντελίδης, ενώ για το Καλαμπάκι Κασαπίδης, Τζιβανάκης και Μαυροβασίδης.
Αρκαδικος: Αθανασιαδης, Μωϋσιάδης, Παντελιδης, Παρασχίδης, Τοντρι, Αποστολιδης, Τσεπας, Πεταλίδης, Σπανδωνίδης, Ματσινης, Παπαηλίας
Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Ζορμπίδης Αλ., Ψυχράμης, Ζορμπίδης Ιων, Βασιλειάδης
Καλαμπάκι (Τσοκακτσίδης): Τάφα, Κασαπίδης, Καλαϊτζίδης, Στάϊκος, Μίτρε, Καρατζόγλου, Περεπερίδης, Μαυροβασίλης, Τζιβανάκης, Αραμπατζής, Δημητρίου
Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Κωνσταντινίδης Κ, Κλόγκιρι, Ισάκου.
Διαιτητές: Λαμπριανίδης, Ιορδανίδου, Κορμούλης.

(5’-67’ Μουζενίτοβ/ 13 Σαϊνίδης, 60’ Αυτ. Τσενεκλίδης)
Το πιο ωραίο παιχνίδι της αγωνιστικής έγινε αναμφισβήτητα στο Νευροκόπι εκεί που ο τοπικός Ακρίτας φιλοξένησε τους Αμπελόκηπους. Το Νευροκόπι έδειξε ότι έχει ταυτότητα σαν ομάδα και με αριθμητικό μειονέκτημα κοίταξε στα μάτια μια από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας.
Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και στο 5’ ο Μουζενίτοβ έκανε το 1-0 για τον Ακρίτα. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς και στο 13’ ο Σαϊνίδης με κεφαλιά έκανε το 1-1.
Στο 25’ ο Τόπι πέτυχε γκολ για τους Αμπελόκηπους με τον διαιτητή να το ακυρώνει . Στο 28’ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους όταν ο Σαϊνίδης βγήκε τετ α τετ με τον Μηχαηλίδης να αποκρούει σωτήρια. Στο 33’ το Νευροκόπι έμεινε με δέκα παίκτες αφού αποβλήθηκε ο Τολμαϊδης με απευθείας κόκκινη, με τους Αμπελόκηπους να κερδίζουν πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο έμπειρος Μπάμπης Μίγας με τον Μιχαηλίδη να αποκρούει το πέναλτι. Με το 1-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες έπαιξαν πιο επιθετικά, στο 49’ ο Μουζενίτοβ σούταρε με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ. Στο 60’ οι Αμπελόκηποι πήραν προβάδισμα στο σκορ όταν ο Πέτρο σούταρε με τον Τσενεκλίδη να προσπαθεί να διώξει την μπάλα αλλά άθελα του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για να κάνουν οι φιλοξενούμενοι το 1-2.
Στο 67’ αν και με δέκα παίκτες το Νευροκόπι ισοφάρισε όταν ο Μουζενίτοβ έκανε το 2-2 με πέναλτι, το οποίο ήταν το τελικό αποτέλεσμα.
Από το Νευροκόπι ξεχώρισαν οι: Μουζενίτοβ και Μιχαηλίδης, ενώ για τους Αμπελόκηπους οι: Σαϊνίδης και Περσίδης.
Ακρίτας Νευροκοπίου (Κονταξής): Μιχαηλίδης Π., Κασσός, Τολμαϊδης, Σωτηρόπουλος (88’ Κεσίδης), Τσενεκλίδης, Κεσόπουλος (90’ Μουζενίτοβ Γ.) , Αμπατζίδης (46’ Τσακίρης), Μπάτζιος (90’ Ζάντζας), Μουζενίτοβ Η., Μιχαηλίδης Χρ., Γαλόπουλος.
Αμπελόκηποι (Ιωαννίδης): Λαζόγλου, Ξενίδης, Τσερκεζος, Μίγας (74’ Γαλάζιος), Κυσσίδης
Κ., Κυσσίδης Αθ. (60’ Πέτρο), Τόπι, Περσίδης, Σιδηρόπουλος (46’ Καραγκιοζίδης), Κουμπρόγλου (67’ Ουζούνης), Σαϊνίδης.
Διαιτητές: Παρασκευούδης, Αλβανίδης, Μπούλης.

(18’ Κέντογλου, 44’ Κοκλίδης/ 88’ Παρουτσής)
Στο Γ. Μακρής της Προσοτσάνης η τοπική ομάδα φιλοξένησε την Καλλίφυτο, σε ένα παιχνίδι με τους γηπεδούχους να επιστρέφουν στις νίκες μετά από δύο ατυχή αποτελέσματα.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Προσοτσάνη μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και έκανε το 1-0 στο
18’ με τον Κέντογλου. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν 2-3 καλές στιγμές να πετύχουν γκολ και στο 44’ ο Κοκλίδης έκανε το 2-0 το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη η Καλλίφυτος έψαξε το γκολ που θα έμπαινε στο παιχνίδι και στο 88’ το βρήκε με τον Παρουτσή, κάνοντας το 2-1. Στο 90’ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ με τον Αμπεσλίδη, με τον διαιτητή να ακυρώνει το γκολ ως οφ σάιτ, με το 2-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Από την Προσοτσάνη ξεχώρισαν οι: Τσακμακίδης Κ., Αστερίου και Κέντογλου, ενώ για την
Καλλίφυτο οι: Μαντάς, Παρουτσής και Ουρσούζης.
Προσοτσάνη (Χατζηκυριάκου): Αβραάμ, Παπαμιχαήλ, Τσακμακίδης Α., Αθανασιάδης, Αστερίου, Καρακάσης, Περσιανλης, Κέντογλου, Κοκλίδης, Τσακμακίδης Κ., Μωυσίδης.
Καλλίφυτος (Λευκόπουλος): Μαυρίδης, Παπαδόπουλος, Νεοφυτίδης, Ουρσούζης, Ευθυμιάδης, Θεοδωρέλης, Κυριακίδης, Τσαρτσιταλίδης, Κωνσταντινίδης Μ., Μαντάς, Παρουτσής.
Διαιτητές: Αχθοφορίδης, Τορούνογλου, Ζαχάρη

(2’- 24΄Ζαλιάκου, 3’ Αλαγκιοζίδης)
Στο γήπεδο του Δοξάτου η τοπική ομάδα φιλοξένησε την Νέα Αμισό, σε ένα παιχνίδι που οι
φιλοξενούμενοι πέτυχαν 3 γκολ στα πρώτα 24 λεπτά.
Στο παιχνίδι μπήκε καλύτερα η Νέα Αμισός και έκανε ο 0-1 με το Ζαλιάκου μόλις στο 2ο λεπτό, ένα λεπτό αργότερα ο Αλαγκιοζίδης έκανε το 0-2. Στο 24’ ο Ζαλιάκου έκανε το 0-3 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη το Δοξάτο ήταν καλύτερο και προσπάθησε να βρει το γκολ που θα ξαναέμπαινε στο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι είχαν 2-3 καλές στιγμές με τον Κόντεβ και τον Βιράνη με το 0-3 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
ΔΟΞΑΤΟ (Πέτρος Σερέτης): Καραγιαννίδης Κ., Καρατζόγλου, Ψαρράς, Uruci, Καραγιαννίδης Γ., Παπαδόπουλος, Ζαγοράκης, Αποστολίδης, Κόντεβ, Αγγελόπουλος, Βιρανης
ΠΑΟΠ Νέας Αμισού (Πολυχρονίδης): Λαμπρινουδάκης, Πολυχρονίδης, Καρακασίδης, Φερσίζίδης, Ζορμπίδης, Βιζυηνός, Μπόζιος, Ζάχαρης, Αλαγκιοζίδης, Μουχτάρης, Ζαλιάκου
Διαιτητές: Σιαμάνης, Χασιώτης, Τσακίρης

(10’-32’-74’ Παπαδόπουλος Θ., 55’ Σιγγός Ι, 88’ Βιζυηνός Ράδος / 62’ Λυκίδης)
Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Βώλακα εκεί που η τοπική Δόξα φιλοξένησε την ομάδα της Χωριστής. Ο Βώλακας είχε σε καλή ημέρα τον Παπαδόπουλο Θ. ο οποίος πέτυχε 3 τέρματα και βοήθησε στην νίκη στης ομάδας του.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Βώλακας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και στο 10’ ο Παπαδόπουλος έκανε το 1-0. Στο 32′ ο Παπαδόπουλος Θ. έκανε το 2-0 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.
Στην επανάληψη ο Βώλακας μπήκε καλύτερα και στο 55’ ο Σίγγος Ι. έκανε το 3-0 για τον Βώλακα. Στο 62′ ο Λυκίδης πέτυχε το γκολ της τιμής και έκανε το 3-1. Στην συνέχεια ο Παπαδόπουλος πέτυχε το τρίτο του τέρμα στην αναμέτρηση κάνοντας το 74’ το 4-1.
Στο 88’ ο Ράδος Βιζυηνός έκανε το 5-1 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Από τον Βώλακα ξεχώρισαν οι: Παπαδόπουλος Θ., Μποσκοψίου Π. και Σταμπουλής Αθ., ενώ για την Χωριστή οι: Ζούφη, Λυκίδης και Παπαδόπουλος.
Βώλακας (Ροδίτης): Πιτσακτσής, Στάϊκος Π, Σεβδίλης, Μιρκου, Μποσκοψίου, Σταμπουλής, Μαρκόπουλος, Σταμπουλής Ηλ., Παπαδόπουλος, Δράμπαλης, Παπαδόπουλος, Δράμπαλης, Σίγγος.
Χωριστή (Θεοδωρίδης): Ματσιώρης, Τουρφαντίδης, Παπαεμανουήλ, Παπαδόπουλος, Αραμπατζής, Ζούφη, Δημητριάδης, Μελισίδης, Κωνσταντίνιδης, Παρασκευάς, Λυκίδης. Παπάζογλου, Βουτσινάς.
Διαιτητές: Τάσιου, Επισκέπτης, Μαρμαρίδης

(12’ Ευσταθιάδης/5’ Παπακωνσταντίνου, 90’+2’ Δροσίδης)
Σημαντικό διπλό σημείωσε η Δόξα Πετρούσας κερδίζοντας πολύ δύσκολα με σκορ 1-2 στο Φωτολίβος την τοπική ομάδα που παρά την ήττα της έδειξε αγωνιστική βελτίωση σε σχέση με προηγούμενα παιχνίδια.
Μετά από ένα εκρηκτικό πρώτο 15λεπτο όπου σημειώθηκαν και τα δύο γκολ του αγώνα, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και οι ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες ήταν ελάχιστες μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.
Στο δεύτερο μέρος η Πετρούσα είχε την εδαφική υπεροχή, το Φωτολίβος όμως ήταν καλά στημένο αμυντικά και δεν κινδύνευε ιδιαίτερα.
Έτσι φτάσαμε στο τέλος με τις ιδιαίτερες συγκινήσεις.
Το Φωτολίβος είχε δοκάρι στο 88’, η Πετρούσα σκόραρε στο 90’ και στο 93’ ο νεαρός Σεπαρδάνης τρίτος τερματοφύλακας της Πετρούσας έκανε την επέμβαση του αγώνα στο φάουλ του Χαντζίδη.
Φάσεις αγώνα
Στο 8’ ωραία μπαλιά του Παλληκάρη ο Παπακωνσταντίνου προλαβαίνει στην έξοδο τον Δικταπανίδη θα τον περάσει και σε κενή εστία θα κάνει το 0-1.
Στο 12’ ωραία μπαλιά του Ρουμελιώτη ο Ευσταθιάδης στοπάρει εξαιρετικά και με πλασέ πάνω από τον τερματοφύλακα κάνει το 1-1 για το Φωτολίβος.
Στο 19’ ο Δροσίδης σκοράρει από κοντά, το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ και διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι.
Στο 88’ εκτελεί φάουλ από πλάγια ο Ρουμελιώτης στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 90’ προβολή από κοντά του Δροσίδη και το 1-2 για την Πετρούσα.
Στο 92’ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαντζίδη εντυπωσιακά πέφτει στη γωνία του και διώχνει σε κόρνερ ο Σεπαρδάνης.
Διαιτητής του αγώνα Γκαϊτατζής με βοηθούς Καλοσίδη και Δημόπουλο.