Super league: «Κλείδωσε» ο τίτλος, ανοιχτή η 2η θέση

0
3318

Ο Ολυμπιακός έφυγε με τη νίκη (0-1) από την Τούμπα και άνοιξε κι άλλο την απόσταση από τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της πρώτης αγωνιστικής των play offs.
Η πρεμιέρα των playoffs έγινε το Σάββατο (6/6) το βράδυ με τον Άρη να νικά 3-1 τον ΟΦΗ για την πρώτη αγωνιστική, σε ένα παιχνίδι που οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και κόντρα στην ροή του αγώνα ισοφαρίστηκαν από τους Κίτρινους. Το πρόγραμμα της Κυριακής (7/6) ξεκίνησε με το ντέρμπι της Τούμπας και την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό, με τους ερυθρόλευκους να φεύγουν με τη νίκη (0-1) από την Τούμπα.
Ο Ολυμπιακός διεύρυνε κι άλλο τη διαφορά του από το Δικέφαλο, πλέον είναι στους 17 βαθμούς ,κι έκανε ένα ακόμη βήμα προς την κατάκτηση του τίτλου. Δείτε αναλυτικά τη βαθμολογία και το πρόγραμμα των δυο επόμενων αγωνιστικών με τις ημερομηνίες και ώρες διεξαγωγής των ματς.

6. ΟΦΗ 34 …………36-38
*** Ο ΠΑΟΚ έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση 7 βαθμών.

ΑΝΕΒΗΚΕ ΕΒΔΟΜΟΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ
Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ κόντρα στον Αστέρα με το γκολ του Ράντομιρ Μιλοσάβλιεβιτς, αλλά η ομάδα της Τρίπολης έφθασε στην ανατροπή και τη νίκη (1-2). Οι Αρκάδες ισοφάρισαν με την εκτέλεση πέναλτι του Χερόνιμο Μπαράλες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ πήραν το προβάδισμα (και το τρίποντο όπως αποδείχθηκε) με την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ στο 55ο λεπτό.
Νίκη παραμονής σημείωσε ο Πανιώνιος στην πρεμιέρα των Πλεϊ οφ με αντίπαλο τον Βόλο με Κυανόλευκους να παίρνουν επαγγελματική νίκη με 1-0
Οι κιτρινομπλέ με αυτή τη νίκη ανέβηκαν στην έβδομη θέση. Υπενθυμίζεται ότι έχει αναβληθεί η αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Ατρόμητο. Ακολουθούν η βαθμολογία και το πρόγραμμα των δυο επόμενων αγωνιστικών με τις ημερομηνίες και ώρες διεξαγωγής των ματς.