Τα αποτελέσματα των εκλογών στο ΤΕΕ Ανατολικής Μακεδονίας

Πρώτη στο ΤΕΕ ΑΜ η “ΔΚΜ” - Πρώτοι στο παράρτημα Δράμας οι “Μηχανικοί Δράμας”

0
2001

Με την Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών να έρχεται πρώτη σε ψήφους στις εκλογές του ΤΕΕ Ανατολικής Μακεδονίας που πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή, με ποσοστό 36,94% και να καταλαμβάνει 17 έδρες και την παράταξη “Μηχανικοί Δράμας” να έρχεται δεύτερη σε αριθμό ψήφων στο ΤΕΕ ΑΜ με ποσοστό 29% και 13 έδρες αλλά να κρατά και την πρωτιά στο παράρτημα του ΤΕΕ στην Δράμα με μικρές απώλειες, ολοκληρώθηκαν οι εκλογές στο ΤΕΕ Ανατολικής Μακεδονίας. Τρίτη σε αριθμό ψήφων ήταν παράταξη “Ορμή” με ποσοστό 23,94% και 11 έδρες, τέταρτη η “Πανεπιστημονική” με ποσοστό 4,10% και 2 έδρες, πέμπτη η “Συμμαχία” με 3,42% και μία έδρα και έκτη η “Δύναμη” με 2,60% και μία έδρα. Τα αποτελέσματα στις εκλογές του ΤΕΕ έχουν ως εξής:

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Ψηφίσαντες: 752
Έγκυρα: 731
Άκυρα: 15
Λευκά: 6

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (Δ.Κ.Μ.) 270
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 30
ΔΥΝΑ.ΜΗ 19
ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΔΡΑΜΑΣ 212
ΟΡΑΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΟΡ.ΜΗ.) για την Ανατολική Μακεδονία 175
ΣΥΜΜΑΧΙΑ για ένα ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟ ΤΕΕ 25
ΣΥΝΟΛΟ: 731

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (Δ.Κ.Μ.)

ΔΡΑΜΑΣ
ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΗΣ Κωνσταντίνος Γ. 32
ΓΚΑΒΑΛΙΑΣ Βασίλειος Π. 37
ΔΕΒΡΙΚΗΣ Γεώργιος Ν. 22
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ Νικολέτα Ε. 31
ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΑΚΗΣ Δημήτριος Π. 41
ΚΑΨΗΜΑΛΗΣ Ιωάννης Α. 27
ΜΠΑΚΑ Μαρία Δ. 66
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Χαράλαμπος Δ. 45
ΠΕΤΡΙΔΗΣ Δημήτριος Κ. 20

ΚΑΒΑΛΑΣ
ΒΑΡΕΛΙΔΟΥ Φίλια Δ. 51
ΒΛΥΣΝΑΚΗΣ Κωνσταντίνος Δ. 25
ΔΡΑΚΟΝΤΗΣ Σάββας Ν. 29
ΚΑΖΙΟΛΑΣ Δημήτριος Ν. 40
ΚΑΜΠΑΣ Γεώργιος Ν. 33
ΚΑΡΑΝΤΑΓΛΗΣ Γεώργιος Α. 29
ΚΟΥΛΟΥΡΑ Θεοδώρα Χ. 31
ΚΡΟΚΟΣ Αλέξανδρος Χ. 30
ΛΕΠΙΔΑΣ Δημήτριος Κ. 35
ΜΑΡΚΙΑΝΟΣ Ιωάννης Κ. 12
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Γεώργιος Χ. 47
ΜΟΥΤΑΦΗΣ Νικόλαος Κ. 36
ΝΑΣΤΟΣ Γεώργιος Δ. 69
ΠΑΜΠΟΥΚΑΣ Θεόδωρος Σ. 39
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Αθανάσιος Ε. 1
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ Στέλλα Ν. 38
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Μιχαήλ Σ. 71
ΠΑΥΛΙΔΗΣ Απόστολος Π. 1 11
ΣΑΜΟΥΡΚΑΣΙΔΟΥ Ελένη Π. 57
ΣΑΡΟΓΛΟΥ Χρήστος Π. 37
ΤΖΕΒΕΛΕΚΗΣ Αλέξανδρος Ο. 50
ΤΙΜΟΣΙΔΗΣ Δημήτριος Ι. 47
ΤΟΥΛΚΙΔΗΣ Δημοσθένης Δ. 35
ΤΣΙΜΠΡΙΚΙΔΟΥ Ελένη Θ. 39
ΧΑΝΟΣ Φώτιος Δ. 22
ΧΟΡΟΖΙΔΗΣ Σοφρώνιος-Ηλίας Ζ. 54

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΚΑΒΑΛΑΣ
ΓΑΛΗΝΟΥ Ξένη Β. 10
ΜΠΑΡΟΥΤΗΣ Ιωάννης Κ. 12
ΝΙΑΠΟΣ Ιωάννης Ε. 6
ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Κωνσταντίνος Σ. 5
ΠΕΤΡΟΜΕΛΙΔΗΣ Κωνσταντίνος Ν. 15
ΠΟΤΟΛΙΑΣ Κωνσταντίνος Δ. 11
ΣΑΟΥΛΙΔΟΥ Ελισάβετ Χ 4
ΣΦΟΥΝΗΣ Νέστωρ Δ. 12
ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Δημήτριος Ι. 11
ΤΣΟΥΤΣΗΣ Φώτιος Γ. 10

ΔΥΝΑ.ΜΗ
ΔΡΑΜΑΣ
ΑΝΘΥΜΙΔΗΣ Δημήτριος Ι. 1
ΚΑΒΑΛΑΣ
ΑΙΒΑΖΙΔΗΣ Παναγιώτης Κ. 8
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ Νικολέττα Δ. 5
ΜΑΚΡΗΣ Βασίλειος Ν. 12

ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΔΡΑΜΑΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ Σοφία Κ. 49
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Θεόδωρος Δ. 52
ΒΑΓΓΕΛΗ Πηγή Α. 54
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ Δημήτριος Μ. 70
ΓΟΥΝΑΡΙΔΗΣ Μαρίνος Β. 57
ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ Αναστάσιος Κ. 61
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Γρηγόριος Β. 58
ΚΑΖΑΝΑΣ Γεώργιος Α. 41
ΚΑΛΑΙΤΖΙΔΗΣ Κωνσταντίνος Ι. 40
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΗΣ Στέφανος Χ. 56
ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ Δημήτριος Ι. 125
ΚΥΡΤΣΗΣ Ιωάννης Π. 34
ΠΑΡΑΣΧΟΥ Κωνσταντίνος Π. 104
ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ Παναγιώτα Β. 58
ΤΣΑΛΤΑΣ Κλεάνθης Γ. 112
ΤΣΑΡΤΙΛΙΔΗΣ Χρήστος Ν. 85
ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗΣ Κωνσταντίνος Ι. 72

ΟΡΑΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΟΡ.ΜΗ.) για την Ανατολική Μακεδονία
ΔΡΑΜΑΣ
ΕΡΜΕΙΔΗΣ Ιωάννης Γ. 15
ΤΣΙΜΠΡΙΚΙΔΟΥ Βασιλική Γ. 26
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ Μαρία Ι. 26
ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΑΔΗΣ Αλέξανδρος Α. 13

ΚΑΒΑΛΑΣ
ΑΚΤΣΟΓΛΟΥ Δέσποινα Κ. 29
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Ιωσήφ Ι. 12
ΑΣΗΜΗΣ Σταμάτιος Α. 72
ΒΑΡΙΤΗΣ Μιχαήλ Α. 12
ΒΟΥΡΒΟΥΤΣΙΩΤΗΣ Απόστολος Ε 8
ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ Σάββας Β. 47
ΔΟΜΟΥΤΖΟΓΛΟΥ Δημήτριος Θ. 13
ΘΕΟΔΩΡΟΥ Νικόλαος Β. 17
ΙΕΡΩΝΥΜΑΚΗ Ζωή Τ. 35
ΚΑΪΤΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Φώτης Χ. 12
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ Ιωάννης Γ. 13
ΚΑΡΑΚΙΛΙΔΗΣ Κωνσταντίνος Δ. 12
ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ Ιωάννης Σ. 15
ΚΟΥΜΟΥΛΙΔΟΥ Θεοφιλία Δ. 21
ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ Σωτήριος Σ. 86
ΛΙΜΝΙΟΣ Διαμαντής Π. 11
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Γεώργιος Ι. 29
ΜΠΡΟΥΣΑΣ Χρήστος Π. 48
ΜΩΥΣΙΔΗΣ Αργύριος Π. 42
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Ευγενία Ε. 30
ΠΕΤΑΜΙΔΗΣ Χαράλαμπος Ι. 18
ΣΙΔΕΡΗΣ Κυριάκος Ι. 20
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ Αθανάσιος Γ. 7
ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ Γεώργιος Χ. 69
ΤΣΕΚΜΕΖΟΓΛΟΥ Σωτήριος Λ. 58
ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ Ζωή Θ. 23
ΧΑΤΖΟΥΔΗ Παναγιώτα-Ελένη Κ. 44
ΧΟΗΣ Στυλιανός Ν. 62

ΣΥΜΜΑΧΙΑ για ένα ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟ ΤΕΕ
ΚΑΒΑΛΑΣ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Γεώργιος Α. 10
ΚΑΛΠΑΚΗΣ Βασίλειος Ε. 9
ΜΟΡΕΝΟΣ Νικόλαος Γ. 12
ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ Δημήτριος Ι. 9
ΠΑΧΤΑΣ Φίλιππος Γ. 8
ΠΕΪΚΟΣ Κωνσταντίνος Ι. 16
ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ Ελεούσα Σ. 11

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here