Η Άννα Κορακάκη υποψήφια για αθλήτρια της χρονιάς

0
2633

Ολοκληρώθηκε η ψηφοφορία των Αθλητικών Συντακτών – Μελών του ΠΣΑΤ για την ανάδειξη των Κορυφαίων του Ελληνικού Αθλητισμού για το 2022, οι οποίοι και θα βραβευτούν στην 69η Ετήσια Γιορτή του Συνδέσμου, που θα πραγματοποιηθεί στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών (Αίθουσα «Banquet»), την Τρίτη 20 Δεκεμβρίου και ώρα 18:30.
Η εκδήλωση θα μεταδοθεί απευθείας τηλεοπτικά από την ΕΡΤ.
Παραθέτουμε αναλυτικά τις ψήφους που πήραν σε όλες τις κατηγορίες, πέραν της πρώτης τριάδας. Η αναφορά για την πρώτη τριάδα όλων των κατηγοριών γίνεται αλφαβητικά, δεδομένου ότι οι νικητές θα αποκαλυφθούν την ώρα της εκδήλωσης, όταν θα ανοίξουν οι σφραγισμένοι φάκελοι.

ΑΘΛΗΤΕΣ:
-ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ Γιάννης (Μπάσκετ)
-ΠΕΤΡΟΥΝΙΑΣ Λευτέρης (Ενόργανη Γυμναστική)
-ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ Μίλτος (Στίβος)
-ΧΡΗΣΤΟΥ Απόστολος (Κολύμβηση):103
-ΒΑΖΑΙΟΣ Ανδρέας (Κολύμβηση):46
-ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ Στέφανος (Τένις):38,
-ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ Αναστάσιος (Ποδόσφαιρο):33
-ΝΤΟΥΣΚΟΣ Στέφανος(Κωπηλασία):26
-ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ Οδυσσέας (Ποδόσφαιρο):24
-ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Αντώνης (Κωπηλασία):22, 11.
-ΤΣΙΜΙΚΑΣ Κώστας (Ποδόσφαιρο): 21
-ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ Γιώργος (Ποδόσφαιρο):16,
-ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ Κρίστιαν (Κολύμβηση):16
-ΚΥΡΣΑΝΙΔΗΣ Δημήτρης (Parkour):16
-ΓΚΑΪΔΑΤΖΗΣ Πέτρος (Κωπηλασία):12
-ΣΛΟΥΚΑΣ Κώστας (Μπάσκετ):
-ΚΟΡΑΚΙΔΗΣ Γιάννης (Στίβος):4
-ΤΕΛΗΚΩΣΤΟΓΛΟΥ Απόστολος (Τακεβοντό): 4
-ΞΕΝΟΣ Διονύσιος (Καράτε):3
-ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ Νικόλαος (Μοντέρνο Πένταθλο):3
-ΜΠΟΥΚΛΑΣ Πέτρος (Ταέκβοντο):3
-ΤΑΝΤΑΛΙΔΗΣ Αντώνης (Ενόργανη Γυμναστική): 3
-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ Αλέξανδρος (Ιστιοπλοΐα):2
-ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ Ιωακείμ (Parkour): 2
-ΘΟΛΙΩΤΗΣ Βασίλειος (Ταεκβοντό):2
-ΚΑΡΑΙΤΗΣ Άγγελος (Πυγμαχία):2
-ΞΕΝΟΣ Χρήστος Στέφανος(Καράτε):2
-ΣΕΧΙΔΗΣ Φίλιππος (Μοντέρνο Πένταθλο):2
-ΣΟΦΟΚΙΤΗΣ Βασίλης (Κολύμβηση):2
-ΚΟΛΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Αρίωνας (Πάλη):1
-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΔΗΣ Νέαρχος-Πέτρος(Πυγμαχία):1
-ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΗΣ Γιώργος (Χάντμπολ):1
-ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ Ιάσων (Ιστιοπλοΐα):1
-ΣΕΛΙΔΗΣ Θεόδωρος (Τζούντο):1
-ΤΟΥΛΟΥΠΗΣ Άγγελος (Ιππασία):1

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ:
-ΚΟΡΑΚΑΚΗ Άννα (Σκοποβολή)
-ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ Αντιγόνη (Στίβος)
-ΤΖΕΝΓΚΟ Ελίνα (Στίβος)
-ΣΑΚΚΑΡΗ Μαρία (Τένις): 80
-ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ Κατερίνα (Στίβος):79
-ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ Άννα (Κολύμβηση):76
-ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ Ευαγγελία (Καλλιτεχνική Κολύμβηση):67
-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ Ευαγγελία (Κωπηλασία):35
-ΠΡΕΒΟΛΑΡΑΚΗ Μαρία (Πάλη): 27
-ΠΛΕΥΡΙΤΟΥ Ελευθερία (Υδατοσφαίριση):19
-ΚΑΝΕΛΛΟΥ – ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ Χρυσούλα (Ιστιοπλοΐα):10
-ΚΥΔΩΝΑΚΗ Κυριακή (Καράτε):8
-ΓΚΟΓΚΟΥ Αικατερίνη (Κωπηλασία):7
-ΒΥΜΠΡΑΝΙΕΤΣΟΒΑ Μαρία (Θαλάσσιο Σκι):6
-ΛΥΤΡΑ Παναγιώτα (Ρυθμική Γυμναστική): 5
-ΝΙΚΑ Πηνελόπη (Μοντέρνο Πένταθλο) 5
-ΓΚΙΚΑ Ερμιόνη (Ιστιοπλοΐα):4
-ΖΑΧΕΙΛΑ Στεφανία (Πάλη): 4
-ΣΑΡΒΑΝΑΚΗ Θεοπούλα (Ταεκβοντό):4
-ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΙΔΟΥ Μαρία (Χάντμπολ):4
-ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ Βαλεντίνη (Τένις):3
-ΔΙΑΜΑΝΤΗ Βασιλεία – Φαίδρα (Αεροβική Γυμναστική):3
-ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΥ Ιόλη (Ιππασία):3
-ΝΑΣΚΑΡΗ Αριάδνη (Μοντέρνο Πένταθλο):3
-ΤΕΛΤΣΙΔΟΥ Ελισάβετ (Τζούντο):3
-ΤΡΙΦΥΛΛΗ Άννα Μαρία (Πυγμαχία):3
-ΨΑΡΡΑ Ευαγγελία (Τοξοβολία):3
-ΛΟΓΟΘΕΤΗ Κυριακή (SUP):2
-ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ Κωνσταντίνα (Ταεκβοντό):2
-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ Ηλιάνα (Στίβος): 2
-ΤΣΑΟΥΤΟΥ Παναγιώτα (SUP): 2
-ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ Δέσποινα-Μεταξία (Ξιφασκία):1
-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ Σοφία (Άρση Βαρών):1
-ΓΚΙΚΑ Μαρία Λουίζα (Πάλη):1
-ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ Δέσποινα (Ταεκβοντό):1
-ΠΛΕΑ Χρυσούλα (Πυγμαχία):1
-ΣΔΟΥΓΚΑ Αικατερίνη (Πυγμαχία):1

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ:
-ΒΛΑΧΟΣ Θόδωρος (Υδατοσφαίριση)
-ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Ναπολέων (Στίβος)
-ΠΟΜΑΣΚΙ Γιώργος (Στίβος)
-ΚΑΜΜΕΝΟΥ Αλεξία (Υδατοσφαίριση):95
-ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ Γιώργος (Μπάσκετ): 60
-ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ Τάσος (Σκοποβολή):55
-ΡΑΦΤΗΣ Δημήτρης(Ενόργανη Γυμναστική):55
-ΜΠΟΤΣΚΑΡΙΩΒ Γιώργος (Στίβος): 50
-ΠΟΣΤΙΛΙΟΝΕ Τζιοβάνι (Κωπηλασία):35
-ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ Παναγιώτης (Κολύμβηση): 29
-ΠΟΓΙΕΤ Γκουστάβο (Ποδόσφαιρο):27
-ΤΣΙΡΙΤΣ Αλεξάνταρ (Υδατοσφαίριση):25
-ΚΡΙΕΡ Μιτς (Στίβος):23
-ΘΑΛΑΣΣΙΝΙΔΟΥ Χριστίνα (Καλλιτεχνική Κολύμβηση):21
-ΡΟΥΜΠΕΣΗ Αντιγόνη (Υδατοσφαίριση):21
-ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ Ευτυχία (Υδατοσφαίριση):20
-ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ Απόστολος (Τένις):20
-ΖΑΡΑΒΙΝΑΣ Γιώργος (Χάντμπολ):18
-ΗΛΙΑΔΗΣ Νίκος (Τζούντο):12
-ΛΙΘΑΔΙΩΤΗ Βαρβάρα (Καλλιτεχνική Κολύμβηση):11,
-ΠΑΥΛΙΔΗΣ Χάρης (Υδατοσφαίριση):11
-ΧΙΛ Τομ – (Τένις):11
-ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ Τάσος (Κολύμβηση):9
-ΓΚΟΥΤΣΕΒΑ Αναστασία (Καλλιτεχνική Κολύμβηση): 8,
-ΒΑΤΣΑΚΛΗΣ Κώστας (Επιτραπwέζια Αντισφαίριση):7
-ΜΑΚΡΑΣ Λευτέρης (Επιτραπέζια Αντισφαίριση): 6
-ΠΑΝΤΑΖΙΔΗΣ Αλέξανδρος (Μοντέρνο Πένταθλο ):6
-ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ Γιώργος (Χαντμπολ): 5
-ΜΠΟΝΙΦΑΝΤΕ Ντάντε (Βόλεϊ): 5, 30. ΤΣΟΚΑΣ Γιώργος (Υδατοσφαίριση): 5,
-ΛΕΜΠΕΣΗΣ Φώντας (Υδατοσφαίριση):4
-ΑΜΠΟΝΤΑΝΤΖΑ Μαρτσέλο (Βόλεϊ): 4
-ΛΟΥΤΣΕΣΚΟΥ Ραζβάν (Ποδόσφαιρο):3
-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Άκης (Κολύμβηση):3
-ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Αλέξανδρος (Κολύμβηση):1
-ΠΑΜΒΟΥΞΟΓΛΟΥ Αλέξανδρος (Τοξοβολία):1
-ΓΙΟΒΑΝΟΒΙΤΣ Ιβάν (Ποδόσφαιρο):1

ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ:
-ΛΙΟΤΣΟΣ Παύλος (Ταεκβοντό Κωφών)
-ΜΙΧΑΛΕΤΖΑΚΗΣ Δημοσθένης (Κολύμβηση)
-ΤΣΑΠΑΤΑΚΗΣ Αντώνης (Κολύμβηση)
-ΔΗΜΟΥ Κωνσταντίνος (Άρση Βαρών σε Πάγκο): 177
-ΚΟΥΛΟΥΜΟΓΛΟΥ Πασχάλης (Άρση Βαρών σε Πάγκο): 164
-ΧΙΩΝΗΣ Παναγιώτης (Ποδηλασία Κωφών): 51
-ΧΑΤΖΗΠΑΝΤΟΥ Θανάσης(ΓΚΟΛΜΠΟΛ): 36
-ΦΙΔΗΣ Νικόλαος (Ελληνορωμαϊκή Πάλη Κωφών): 23
-ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ Δημήτριος (Άρση Βαρών σε Πάγκο):23
-ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ Δημήτριος(Κολύμβηση):19
-ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ Αλέξανδρος (Ελληνορωμαϊκή Πάλη Κωφών):16
-ΠΕΤΡΑΚΗΣ Κωνσταντίνος (Χιονοσανίδα):10
-ΜΠΑΟΣ Αναστάσιος(Άρση Βαρών σε Πάγκο):4

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ:
-ΜΑΣΟΥΡΟΥ Εμμανουέλα (Τζούντο Τυφλών)
-ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ Αλεξάνδρα (Κολύμβηση)
-ΧΙΩΝΗ Νικολέττα (Στίβος Κωφών)
-ΑΓΚΟ Βασιλική (Γκόλμπολ):101
-ΠΟΙΜΕΝΙΔΟΥ Δωροθέα (Τοξοβολία):89
-ΝΙΚΟΥ Ευαγγελία (Αλπικό Σκι):88,
-ΠΑΒΙΤΣΟΥ Χριστίνα (Άρση Βαρών σε Πάγκο):60
-ΚΑΤΣΙΠΙΔΟΥ Χριστίνα (Ποδηλασία Κωφών):51
-ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ Θεοδώρα (Τζούντο Τυφλών):40
-ΜΠΟΥΡΝΙΑ Ευανθία (Επιτραπέζια Αντισφαίριση):39
-ΜΑΧΑΙΡΙΔΟΥ Ειρήνη (Τάεκβοντο Κωφών):37
-ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ Σοφία (Καράτε Κωφών):16

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ