Το πρόγραμμα του Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους για σήμερα Πέμπτη 8/9

0
591

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος, 12:00
QAs
MEET THE DIRECTORS | A FLM BY

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος, 13:00
Meet & Greet

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος, 14:00
Books presentations
Λένα Διβάνη / Lena Divani
«Ονειρεύτηκα τη Διδώ» ‘I dreamt of Dido’
Χρήστος Χωμενίδης / Christos Homemidis
«Ο Τζίμης στην Κυψέλη» ‘Jimmy in Kypseli’

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ – 1ος Όροφος, 18:00
Film & Visual Arts
Basim Magdy – Enigma Dancing on its Tiptoes

Δημοτικό Ωδείο, 18:00
Προβολή MU-PL1
SHORT FILMS FROM THE PITCHING LAB
Fighting for death (North Macedonia)
Maneki Neko (Greece)
Island (France-China)
The broken key (USA)
Postcards from the end of the world (Greece)
Nursery rhymes (Singapore)
From the balcony (Greece)

Κινηματογράφος Ολύμπια 18:00
Προβολή OL-IS2
INTERNATIONAL STUDENT COMPETITION
The dependent variables (Italy)
Laika & Nemo (Germany)
Lonely fans (Switzerland)
Corrupted (Chile)
Any place (Mexico)
Love you more than peanut butter (Greece)
After a room (Netherlands)

Κινηματογράφος Ολύμπια, 20:00
Προβολή OL-IC2
INTERNATIONAL COMPETITION
Techno, mama (Lithuania)
Foster (Netherlands)
August 13th (Bulgaria)
Memoir of a veering storm (Greece)
Bon Voyage (China)

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος, 20:00
Προβολή AL-PP1
PAWEL PAWLIKOWSKI’s DOCS
From Moscow to Pietushki:
A journey with Benedict
Yerofeyev (UK)
Dostoevsky’s travels (UK)
ΑΓΟΡΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΥ

Cyclops Cultural Centre, 21:00
Προβολή CY-SG1
SHORT & GREEN
In Vain (Greece)
Myosotis (Switzerland)
Aralkum (Uzbekistan)
Magma (Austria)
Sirens (Germany)
Summer of Bees (Finland)

Κινηματογράφος Ολύμπια, 21:00
Προβολή OL-NA3
NATIONAL COMPETITION
Magma (Μάγμα)
Nothing holier than a dolphin (Τίποτα πιο ιερό από ένα δελφίνι)
The penguin’s flight (Το πέταγμα του πιγκουίνου)
Papaveri E papere (Παπαρούνες και πάπιες)
Gum cigarette (Τσίχλα τσιγάρο)

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος, 22:00
Προβολή AL-AN3
ANIMATION
Meal on the plate (USA)
Hysteresis (Germany)
Little smasher (France)
Bardo (Ireland)
In between (Greece)
The garbage man (Portugal)
The pink jacket (Portugal)
My father’s damn camera! (Slovenia)
A night at the cemetery (Greece)

Cyclops Cultural Centre, 23:00
Προβολή CY-NS3
NATIONAL STUDENT COMPETITION
Looking for joy
Love you more than peanut
butter (Σ’ αγαπώ πιο πολύ κι απ’ το φυστικοβούτυρο)
Like a King (Σαν βασιλιάς)
August nights (Νύχτες Αυγούστου)
The contract (Το Συμβόλαιο)
Bicycle (Ποδήλατο)
Do nothing

Θερινός Κινηματογράφος Αλέξανδρος, 23:30
Προβολή AL-NA3
NATIONAL COMPETITION
Magma (Μάγμα)
Nothing holier than a dolphin (Τίποτα πιο ιερό από ένα δελφίνι)
The penguin’s flight (Το πέταγμα του πιγκουίνου)
Papaveri E papere (Παπαρούνες και πάπιες)
Gum cigarette (Τσίχλα τσιγάρο)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ